25. Међународни фестивал хумора за децу
КАТЕГОРИЈА „ЧЕСТИТКА ГАШИ“
1. Љубица Јовић, 8/1, ОШ Ратко Вукићевић“,
Ниш за песму ЧЕСТИТКА ГАШИ.
2. Тијана Стијепић и Лука Матић, ОШ „Вук Караџић“, Степојевац
2. Михаило Анђелић, ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац
3. Јелена Марков и Јана Сколов, Песничка радионица НБ „Детко Петров“, Димитровград, за заједнички рад ИЗНЕНАЂЕЊЕ ЗА ГАШУ.
3. Игор, Теодора, Данило, Марко, Вук, Урош и још један Игор, 7/2,
ОШ „Дуле Караклајић, Лазаревац,
3. Теодора Бојовић, ОШ „Вук Караџић“, Степојевац
КАТЕГОРИЈА „БУДУЋНОСТ ФЕСТИВАЛА“
1. Богдани Јовановић, 6 година, Песничка радионица библиотеке „Стефан Првовенчани“, Краљево за стихове СМЕХ ЈЕ НАЈВЕЋЕ БЛАГО
1. Ружици Сретеновић, 6 година, Песничка радионица библиотеке „Стефан Првовенчани“, Краљево за остварење ЈА СЕ СМЕШКАМ.
КАТЕГОРИЈА „ПРВА НАГРАДА ЗА ПРВАКЕ“
1. Ана Сремчевић, Софија Миљковић, Марија Вукићевић, Александар Сремчевић, 1/1 ОШ „Карађорђе“, Топола
КАТЕГОРИЈА „ХУМОРИСТИЧКА ПЕСМА“ – МЛАЂИ УЗРАСТ
1. Сара Перков, 2.р., ОШ „Стеван Сремчевић“, Крагујевац за песму ДЕСЕТ РАЗЛОГА ЗА СПАВАЊЕ
2. Лука Максимовић, 4 раз. ОШ „Цар Константин“, Ниш, за песму ТРИ МАЛА СРЦА
2. Лав Лукић, 3.р. ОШ „Никола Тесла Београд за песму ЧАРОБЊАК
3. Владана Вучинић, 3.р. ОШ „Јован Ј. Змај“, Зрењанин, за песму КАКО КО
3. Михаило Маховац, 4. раз. ОШ „Јован Поповић“, Сремска Митровица, за песму ТАМБУРИЦА
3. Милица Ћеранић, 3. р. ОШ „Војислав В. Савић“, Лазаревац, за песму ЛАВ И ЛОЗНИЦА
ПОХВАЛЕ
Јелена Златановић, ОШ „Александар Стојановић“, одељење градска, Црна Трава
Марија Радовић, ОШ „Никола Тесла“, Београд
Иван Рогановић, ОШ „Филип Филиповић“, Чачак
Немања Петровић, Песничка радионица НБ „Детко Перов“, Димитровград
ДИПЛОМЕ
Књижевна радионица при библиотеци „Стеван Првовенчани“, Краљево
и Одељење 3/1, ОШ Рудовци, за успелу збирку песама
КАТЕГОРИЈА „ХУМОРИСТИЧКА ПРОЗА“ - МЛАЂИ УЗРАСТ
1. Владимир Павловић, 4. р., Књижевна радионица библиотеке „Стефан Првовенчани“, Краљево, за причу ОД А ДО Ш.
2. Неда Тодоровић, 2. р. ОШ „Стеван Сремчевић“, Крагујевац за причу БАБА ТВИТЕРАШ
3. Анастасија Османовић, 4. р. Песничка Радионица НБ „Детко Петров“, Димитровград за причу НЕСТАШНА ЈА И ЦРВ НЕСТАШЛУКА
3. Вања Петровић, 4. р. Песничка радионица библиотеке „Стефан Првовенчани“, Краљево за РЕЦЕПТ ЗА ЉУБАВ
КАТЕГОРИЈА ПОЕЗИЈА - СТАРИЈИ УЗРАСТ
1. Адријана Миленковић, 8. р. ОШ „Стефан Немања“, Ниш за песму РАЗМЕНА ДОБАРА
2. Одељење ПЕТО ДВА ОШ „Вук Караџић“, Степојевац за песму ПУШКИЦЕ
2. Василије Кадић, 6. р. ОШ „Станислав Сремчевић“, Крагујевац за песму ОЛОВКА ИЛИ КОМПЈУТЕР
3. Алекса Глушац. 7. р. ош „Никола Тесла“, Београд за ВЕСЕЛУ ПЕСМУ
3. Сандра Вуковић. 5. р. ОШ „Браћа Недић“, Осечина за песму ШКОЛСКИ ДНЕВНИК
3. Урош Митровић. 5.р. ОШ „Дуле Караклајић“, Лазаревац за остварење МОЈА ЛУЦКАСТА ПЕСМА
ПОХВАЛЕ
Исидора Божић, ОШ „Јован Ј. Змај, Сремска Митровица
Моника Илијев, Песничка радионица НБ „Детко Петров“, Димиторвград
Тара Веселиновић, ОШ „Цар Констанин“, Ниш
КАТЕГОРИЈА „САТИРА“
1. Александра Обрадовић, 5.р. ОШ „Јован Курсула“, Варварина за песму НЕЋУ ПРЕКО ВЕЗЕ
2. Адријана Миленковић, ОШ „Стефан Немања“, Ниш за песму ЛАЖ
3. Димитрије Ивановић, ОШ „Јован Курсула“, Варварин за песму МИ МАЛИ КАЖЕМО ВАМА ВЕЛИКИМА
СПЕЦИЈАЛНА ГАШИНА ДИПЛОМА
- Литерарна секцији ОШ „Браћа Недић“, Осечина
- Литерана секција ОШ „Диша Ђурђевић“, Вреоци
КАТЕГОРИЈА ХУМОРИСТИЧКА ПРОЗА
1. Милутин Стојић. 6. р. ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток за причу У ПОТЕРИ ЗА СВРАКОМ
2. Сара Јовановић, 8. р. ОШ „Свети Сава“, Сремска Митровица за причу СВАКА ПОРОДИЦА ЈЕ ДРУКЧИЈА
2. Александар Јовановић. 6.р. ОШ „Стеван Сремчевић“, Крагујевац за причу НИЈЕ СВЕ КАО ШТО ИЗГЛЕДА
3. Лука Маринковић, ОШ „вук Караџић“, Степојевац за причу КАД ЗАЖМУРИМ И КАД ЗАСПИМ
3. Катарина Арсов, 8/ 6, Песничка радионица НБ „Детко Петров“, Димитровград за текст МАЛЕР НА КВАДРАТ
3. Марко Жежељ, 6. р. ОШ „Арчибалд Рајс“, Београд за СМЕШНУ ДРУЖИНУ
3. Марко Стаменковић, 5. р. ОШ „Васа Чарапић“, Бели Поток за причу СУПЕРМЕН СПАДАЛО
КАТЕГОРИЈА „САТИРИЧНА ПРИЧА“
1. Михаило Јовановић, 8. р. ОШ „Филип Филиповић“, Чачак, за сатиричну причу КАФАНА „ЛАСТА“
2. Чланови Књижевне радионице Народне Библиотеке „Филип Вишњић“, Бијељина, Република Српска: Александра, Јелена, Милана, Ања, Јована, Биљана и Драгана за сатиричне мисли под насловом „ШТА БИ МУ НАПИСАЛА НА МОЈОЈ МАЈИЦИ“
3. Наталија Радовановић, 8. р. ОШ „Степа Степановић“, Горња Горевница, Чачак за текст СЕЋАЊЕ НА КОМАД ДЕТИЊСТВА
ГАШИНО ПЕРО
ДАНИЈЕЛ ЋОРОВИЋ, 6.р., ОШ „Свети Сава“, Бајинае Башта за књигу ЦРВЕНО СВЕТЛО
ГАШИНО ПЕРЦЕ ЗА НЕОБЈАВЉЕН РУКОПИС
- Група ученика, чланова књижевне радионице Народне Библиотеке „Филип Вишњић“, Бијељина за дело МАЛА КЊИГА РЕЦЕПАТА ЗА СМЕХ
- Катја Димова, Песничка радионица НБ „Детко Петров“, Димитровград за
ШКОЛСКУ ПЕСМУ У НЕКОЛИКО СЛИКА
АПСУЛУТНИ ЛИТЕРАРНИ ШАМПИОН СМЕХА
ОСНОВНА ШКОЛА „СТАНИСЛАВ СРЕМЧЕВИЋ“ из Крагујевца.